Dani inovacija i Dan otvorenih vrata u SŠ Konjščina

U sklopu projekta "Mijenjamo se" obilježili smo 15.03.2016. u Srednjoj školi Konjščina Dan inovacija.

Zanimljiv, zabavan i poučan program otvorili su ravnatelji Srednje škole Krapina i Srednje škole Konjščina. Na Danu inovacija  uz potporu mentora natjecalo se ukupno deset učenika u području izrade inovativnih projekata.

Predstavljeni su projekti:

1. Robotska kolica
-učenik Grozdek Petar, mentor profesor Hršak Mladen

2. Robotska kolica upravljana androidom
-učenici Pavlek Mihael i Leljak Leo, mentor profesor Šimag Dario

3. Izrada 3D printera iz elektronskog otpada
-učenici Hren Valentino, Bolšec Siniša, Jakuš Goran, Hajnić Dario i Benčić Patrik, mentori profesori Varga Mario, Smetiško Dalibor i Ciglar Igor
SREDNJA ŠKOLA KONJŠČINA

4. Pametna kuća upravljana mobitelom
-učenici Leljak Leo, Tišljar Ivan, Sente Dominik i Pavlek Mihael, mentor profesor Šimag Dario
SREDNJA ŠKOLA KRAPINA

Na temelju glasova Povjerenstva prvo mjesto osvojio je projekt Pametna kuća upravljana mobitelom. Drugo mjesto pripalo je učenicima Srednje škole Konjščina za izradu 3d printera, dok je treće mjesto osvojio projekt Robotska kolica upravljana androidom. Četvrto mjesto pripalo je projektu Robotska kolica. Za sve natjecatelje organizirat će se studijski posjet Institutu Ruđer Bošković.

Čestitamo svim natjecateljima!

Fotogaleriji možete pristupiti ovdje.

Nakon uspješno održanih prezentacija uslijedilo je otvaranje izložbe "Hrvatska iz zraka". Ona predstavlja najveći fotografski projekt u Hrvatskoj, koji je trajao više od 7 godina i dokumentirao hrvatske krajobraze i vizure na dosad neviđen način. Ovu manifestaciju uveličao je dolazak načelnika općine Konjščina Mirka Krznara i dožupanice Jasne Petek, koja je izložbu i otvorila.

Srednja škola Konjščina ujedno je i otvorila svoja vrata osmašima i osmašicama, koji su tom prigodom mogli razgledati prostore u kojima se uči i radi, upoznati školu i informirati se o upisima u 1. razred za zanimanja komercijalist, tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom, autoelektričar, elektromehaničar, vodoinstalater, automehaničar, strojobravar i prodavač.

objavio: Administrator   datum: 16. 3. 2016.