Dani medijske pismenosti 2022.

U sklopu petih Dana medijske pismenosti koji se svake godine održavaju u travnju i svibnju, učenici 1.A razrada su na kombiniranom satu pod vodstvom profesorice informatike Valentine Havoić i knjižničarke Barbare Ivčec  sudjelovali na radionici o digitalnim medijima i mentalnom zdravlju. Dok su učenici 2.A razreda na kombiniranom satu poslovnih komunikacija i informatike pod vodstvom profesorica Barbare Pluščec i Valentine Havoić sudjelovali na radionici o ideološkim izazovima i političkim ideologijama. Više o navedenim događajima možete saznati na službenim stranicama Dana medijske pismenosti. Učenici 2.A razreda su izradili i prezentaciju na temu medijske pismenosti, koju možete pogledati u nastavku. Također, možete pogledati i neke od najuspješnijih radova na temu „Ja influencer“ i „Druženje u stvarnom i online svijetu“.

___________________________________________________________

Svoju su medijsku pismenost učenici 1.B i 3.A razreda usavršavali i na satima Hrvatskoga jezika sa svojom profesoricom Dijanom Pintarić te na satu Engleskoga kod profesorice Viole Karajić. Učeći o utjecaju medija na sliku svijeta i na primatelja, učeći o utjecaju reklamnih spotova na čovjekov život te o obilježjima reklame, učenici su izrađivali vlastite reklamne videospotove i plakate za proizvod po izboru pritom imajući na umu vizualni prikaz, slogan, pozadinsku glazbu, inovativnost, kreativnost te, naravno, poznavanje jezičnih zakonitosti hrvatskoga, odnosno engleskoga jezika.

Pogledajte najuspješnije reklamne videospotove (na hrvatskom jeziku) učenika Lovre Kruhaka koji je vrlo inovativno predstavio mnogima najdraže kekse- Napolitanke te Stjepana Zagorca  koji nas “nagovara” da popijemo Schweppes.

Osim videoradova, učenici su ozrađivali i reklamne plakate na engleskome i hrvatskome jeziku

te promovirali zdrav život, pametne telefone, dezodoranse, videoigrice, dječje igre, superljepilo, električno vozilo i pokazali svoje izvrsne marketinške vještine.

objavio: Valentina Havoić   datum: 16. 5. 2022.