Diseminacija projekta Novi smjer

Nakon povratka sa strukovne prakse iz Irske na kojoj smo bili u sklopu projekta NOVI SMJER kraljem ljeta, učenici svoja stečena znanja i iskustvo od početka nove nastavne godine rado dijele sa svojim vršnjacima.

U skladu s tim, naši tehničari upoznali su svoje prijatelje u razredu sa svime što su tamo naučili i na vrlo zanimljiv način prezentirali svojim vršnjacima koje su sve mogućnosti REVIT-ova programa za izradu 3D projekata od koncepta do izvedbe. Malo je reći da su učenici bili oduševljeni te su brzo prionuli na  izradu vlastitih projekata, pri čemu su postavljali pitanja i sami istraživali sve mogućnosti programa. Većina učenika ne samo da se upoznala s načinom funkcioniranja programa nego se odlučili i sami detaljno izrađivati svoje 3D modele na satovima struke ove nastavne godine. Predviđeno je da će ti učenici svoje radove predstaviti i ostalim razredima koji nisu imali mogućnosti sudjelovati u projektu kako bi ih motivirali da i sami požele slično iskustvo te se prijave na naše buduće Erasmus-ove projekte.

Dok tehničari marljivo osmišljavaju svoje nacrte, komercijalisti su iskoristili priliku i svojim vršnjacima u razredu pokazali kako se radi na uspostavljanju vježbeničke tvrtke počevši od osmišljavanja poslovne ideje, istraživanja tržišta, okoline do uvjeta za rad. Objasnili su i na koji se način prikupljaju informacije, određuje misija i vizija tvrtke te kako se postavljaju jasni ciljevi.  Svoje su znanje predstavili i na engleskom i na hrvatskom jeziku te su time učenici imali priliku i sami usavršiti svoje znanje engleskoga jezika te proširiti svoj vokabular vezan za navedenu struku i temu. Učenici će na isti način sa svojim profesorima struke  ove nastavne godine sami osmišljavati nove vježbeničke tvrtke te ih na isti način predstavljati.

Elektroinstalateri su svoje prijatelje u razredu upoznali s načinom rastavljanja računala i laptopa, hlađenja procesora, vađenja grafičke i matične ploče. Ispitivali su ispravnosti matičnih ploča računala, pokazivali kako se ispituje njihova ispravnosti te napajanje.

Naš autoelektričar Nikola svoje stečeno znanje mogao je pokazati u automehaničarskoj radionici u kojoj obavlja stručnu praksu.

Učenici su projekt predstavili i na sjednici NV-a gdje su na zanimljivi način PPT prezentacijom približili sve kroz što su pošli zadnjih godinu dana otkad projekt traje. Pritom su imali prilike i odgovarati na postavljena pitanje te dijeliti svoje dojmove i buduće interese vezano za nove projekte. Prezentacija je priložena ispod teksta.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji.

Klikom na sliku pogledajte prezentaciju.

Nakon što ste pregledali materijale ljubazno vas molimo da ispunite kratku ANKETU (namijenjeno učenicima OŠ).

Autorica teksta: Viola Karajić

Priloženi dokumenti:
IRSKA_ERASMUS_+_2022.pptx.pdf (9.01 MB)

objavio: Barbara Ivčec   datum: 23. 11. 2022.