Poziv učenicama/cima na cijepljenje protiv bolesti COVID-19

Sukladno zaključku s 3. sjednice Stožera civilne zaštite Krapinsko-zagorske županije, objavljujemo obavijest Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije koja sadrži informacije vezane za cijepljenje učenika srednjih škola.

Preporuka za cijepljenje učenika

Sukladno preporukama HZJZ-a preporuča se cijepljenje:

1. Učenicima završnih razreda srednjih škola, uzimajući u obzir:
- za ovu dob uobičajene kontakte s više osoba,
- izazove organiziranja važnih životnih događaja poput državne mature, završnih ispita, prijemnih ispita, maturalnog putovanja, maturalne večere, norijade, proslave osamnaestog rođendana te
- važnost sudjelovanja na nastavi u učionici u što većem opsegu s obzirom da se radi o ključnoj točci (prekretnici) u obrazovanju.

2. Učenicima određenih srednjih škola tijekom kojih učenici imaju:
- praktične oblike nastave koji podrazumijevaju kontakt s većim brojem ljudi poput zdravstvenih, ugostiteljskih, turističkih, trgovačkih, uslužnih i drugih smjerova obrazovanja,
- terenske i izvanučioničke oblike nastave koji uključuju kolektivni smještaj i boravak učenika.

3. Djeca/učenici smješteni u učeničkim domovima i u drugim oblicima kolektivnog smještaja.

Cijepljenje sve djece i mladih u dobi 12 i više godina je dobrovoljno. Djeca odnosno njihovi roditelji za cijepljenje protiv COVID-19 trebaju se javiti nadležnom školskom liječniku, a mogu se koristiti i sve druge dostupne mogućnosti: punktovi za cijepljenje bez najavljivanja (popisi su objavljeni na mrežnim stranicama zavoda za javno zdravstvo), izabrani liječnik obiteljske medicine i sl.

Učenici cijepljenju pristupaju uz pisanu suglasnost roditelja/skrbnika i u pratnji roditelja/skrbnika. Dolazak roditelja/skrbnika posebno potičemo ako oni sami još nisu cijepljeni, kako bi se cijepili zajedno sa svojom djecom. Punoljetni učenici mogu sami donijeti odluku o cijepljenju te se smatra da su suglasni s cijepljenjem svojim dolaskom –  pristupanjem cijepljenju.

Učenici srednjih škola mogu se cijepiti protiv COVID-19 od ponedjeljka do subote, u vremenu od 8-14 sati, u Zavodu za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije, na adresi  ZABOK, Zivtov trg 3.

Linkovi na dokumente:

Obavijest Zavoda za javno zdravstvo Krapinsko-zagorske županije vezano uz cijepljenje učenika srednjih škola

Poziv na dobrovoljno cijepljenje učenica/ka protiv bolesti COVID-19 i informirani pristanak roditelja

objavio: Milojka Rataić   datum: 11. 11. 2021.