Mreža udruga Zagor nastavlja s provedbom projekta #alarmirajse koji preventivno pristupa problematici nasilja među mladima kroz učenje nenasilnog rješavanja sukoba, prihvaćanja različitosti i toleranciji, te osvještavanju šire javnosti o pojavnosti i potrebi zajedničkog preventivnog djelovanja.

U okviru projekta provedena je radionica s volonterima/kama na kojoj su mladi osmišljavali poruke na temu nenasilnog rješavanja sukoba i prevencije nasilja, napravljen je redizajn letka koji sadrži informacije o oblicima nasilja, kako reagirati na nasilje, brojeve telefona gdje potražiti podršku i pomoć. U narednom razdoblju organizirat će se niz kreativnih aktivnosti; parlaonice, radionice, izložbe, obilježit ćemo Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja postavljanjem info štandova u srednjim školama.

Projekt je započeo 1. lipnja 2020. godine i trajat će do 31. svibnja 2021. godine. Projekt se provodi  u partnerstvu s Društvom psihologa Krapinsko-zagorske županije, Centrom za socijalnu skrb Krapina – Obiteljski centar, Srednjom školom Pregrada, Srednjom školom Krapina, Srednjom školom Konjščina, Školom za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok i Krapinsko-zagorskom županijom. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u iznosu od 95.000,oo kuna.

Projekt provodi Mreža udruga Zagor

Partnerske organizacije: Društvo psihologa Krapinsko-zagorske županije, Centar za socijalnu skrb Krapina – Obiteljski centar, Srednja škola Pregrada, Srednja škola Krapina, Srednja škola Konjščina, Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, Krapinsko-zagorska županija.Vrijeme trajanja projekta: 1.6.2020. - 31.5.2021.

Ukupna vrijednost projekta: 95.000,00 kn; financirano sredstvima Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike

O projektu:

Projektom #alarmirajse preventivno se pristupa problematici nasilja među mladima kroz učenje nenasilnog rješavanja sukoba, prihvaćanja različitosti i toleranciji, te osvještavanju šire javnosti o pojavnosti i potrebi zajedničkog preventivnog djelovanja.

U okviru projekta provodit će se različite aktivnosti: edukativne i kreativne radionice za srednjoškolce/ke o nenasilnom rješavanju sukoba, prihvaćanja različitosti i tolerancije, provest će se parlaonice sa srednjoškolcima/kama, postavit će se online izložba koja će prikazati nastale radove srednjoškolaca/ki, provest će se radionica s ciljem osmišljavanja poruka, obilježit će se Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja kroz koje će se raditi na različitim pojavnim oblicima nasilja među mladima te osvještavanju istih.

« Kolovoz 2022 »