Ured za razvoj karijera

SAJAM VISOKOG OBRAZOVANJA I STIPENDIJA

Posjetitelje SAS-a, koji se ove godine održava ovu srijedu, 12. listopada, od 12 do 18 sati, očekuje bogat program u kojemu sudjeluju brojni izlagači – fakulteti, sveučilišta i razne druge institucije, ali i studentske udruge. Zajedno s njima, IRO je pripremio zanimljve panele, razgovore te prezentacije na temu studiranja u Hrvatskoj i inozemstvu, popularnih studijskih programa među hrvatskim studentima, obrazovanja u području STEM-a te traženja financijske potpore za studij.  Detaljan raspored programa nalazi se ovdje.

Uz to, ove godine najaktivnije posjetitelje SAS-a očekuju i razne nagradne igre s bogatim nagradama, poput poklon-bonova i ulaznica za atraktivne destinacije u Hrvatskoj. IRO će također dodijeliti nagradu posjetiteljima sajma, a riječ je o besplatnom tečaju za pripremu za TOEFL – popularni test engleskog jezika.

Svi zainteresirani za sudjelovanje u sajmu mogu se prijaviti preko sljedeće poveznice: https://register.empl.io/SAS2022. Podsjećamo da je uz individualno praćenje programa sajma, moguće i grupno praćenje programa tijekom nastave, a za pomoć pri organizaciji grupnog praćenja sajma možete kontaktirati IRO.

Budući da će ovogodišnji SAS naglasak staviti na područje STEM-a, dan prije sajma, dakle u utorak, 11. listopada, IRO je organizirao i najavno događanje uživo pod nazivom Gdje se skriva STEM? To besplatno događanje održat će se u 11 sati na američkom koledžu RIT Croatia na zagrebačkom Bundeku, a zanimljivi govornici će, među ostalim, pojasniti što se krije iza kratice STEM, u kakvom je odnosu STEM s umjetnošću te kakve veze STEM ima s psihologijom, a kakve sa suvremenim medijima. Govorit će i o razvoju umjetne inteligencije i gaminga te drugim poslovima kojima profesionalci iz Hrvatske konkuriraju globalnoj sceni.

U privitku Vam šaljemo vizual za promociju sajma i njegova programa koji možete iskoristiti na društvenim mrežama ili web-stranici škole. Cijenili bismo kada biste učenike i nastavnike svoje škole obavijestili o održavanju i programu ovog važnog događanja.

objavio: Snježana Pluščec   datum: 11. 10. 2022.