Srednja škola Konjščina - škola budućnosti

SS Konjščina - škola budućnosti

S ponosom objavljujemo da je i naša škola postala dio STEMI projekta „Škola budućnost“. Konkurencija je bila velika, a mi smo ipak odabrani kao jedna od škola u kojoj će učenici postati „inženjeri umjetne inteligencije“.

Ono što nas je na prvu osvojilo je sam opis STEMI platforme, pa ćemo ga ovdje citirati:
Biti učitelj jedan je od najvažnijih poslova i uloga u društvu. Kroz projekt gradimo most između škola i tehnološke industrije te stvaramo zajednicu učitelja heroja koje ćemo usmjeravati i educirati najmodernijim znanjima i načinima rada iz industrije.“

Ono što nas čeka donosimo u nastavku:

Simulirani rad kao u tehnološkoj tvrtki

Učenje direktno od STEMIJEVIH i Infobipovih inženjera koji učenicima kroz video primjere prenose vlastita iskustva rada u vodećoj IT kompaniji. Učenici tako imaju priliku upoznati tehnologije na kojoj se bazira većina današnjih izuma, te pronaći inspiraciju da i oni budu predvodnici nove generacije izumitelja.

Inspiriranje mladih za STEAM karijeru

Učenicima dajemo mogućnost upoznavanja vrhunskih znanstvenika i stručnjaka iz industrije koji virtualno “posjete” učionice kroz seriju video predavanja. Tijekom predavanja učenici imaju priliku razgovarati sa znanstvenicima i istraživačima te iz odgovora crpiti motivaciju za njihov znanstveni rad.

Online mentoriranje eksperata iz industrije

Inženjeri tehnoloških tvrtki uključenih u projekt imaju prilike mentorirati učenike u izradi završnih projekata i prenositi znanje na njihove učitelje. Time tvrtka ostvaruje snažnu društvenu odgovornost i povećava zadovoljstvo svojih zaposlenika.

Godišnja teach konferencija

Na kraju projekta okupljamo škole i tehnološke tvrtke na godišnjoj konferenciji. Učenici i učitelji prezentiraju svoje projekte, imaju prilike poslušati motivacijska predavanja iz industrije i isprobati tehnološke proizvode koji se razvijaju u Hrvatskoj.

Ciljevi projekta:

Povezivanje hrvatskih škola s tehnološkom industrijom primarni je cilj projekta. Uvođenjem novih znanja kao što su: Umjetna Inteligencija, Internet of Things, crowdfunding, izgradnja tehnoloških tvrtki, itd.

Kako će izgledati ulazak u svijet AI chatbotova

Učenici će u školama formirati razvojne timove te će u prvom koraku istražiti UN ciljeve održivosti. Zatim će odabrati jedan od ciljeva održivosti i detektirati koji problem mogu riješiti izradom chatbota. Timovi će na kraju svoje chatbotove objaviti u simulatoru te će ih moći podijeliti sa širom javnosti da isprobaju njihove radove, slično kao što se objavi video uradak na Youtube platformi.

Tko sudjeluje u našoj školi:

Voditeljica projekta je Valentina Havoić, suradnici su: Magdalena Boljfetić i Igor Ciglar

Oni bez kojih bi sve to bilo nemoguće je nekoliko učenica učenika iz  1.b, 2.a, 2.b i 3.b.

Više o odabranim učenicima i kako napredujemo u svijet AI chatbotova donosimo uskoro.

objavio: Valentina Havoić   datum: 8. 2. 2022.