Došli smo do kraja Ulice hrvatskoga jezika

Šećući od kolovoza 2021. do svibnja 2022. Ulicom hrvatskoga jezika, došli smo do njezinog kraja. Ulicom su šetale EBŠ Slavonski Brod i SŠ Konjščina kao koordinatorice projekta sa svojim partnerima iz SŠ-a Pakrac, ETŠ-a Čakovec, OIŠ-a Imotski, SŠ-a Novska, SSŠ-a Makarska i EŠ-a Požega, osam škola od kojih je čak sedam u programu EPAS.

Završili smo brojne aktivnosti, ostvarili sve planirane ciljeve, upoznali nove partnere/prijatelje, produbili prijateljstvo sa starima, izradili mnoge radove, naučili puno toga, širili ljubav prema nacionalnoj baštini te hrvatskome jeziku, kulturi i književnosti i uz sve se to i zabavili.

Diseminacijski plakat napravio je učenik naše SŠ Konjščina, Filip Lukovnjak iz 3. B razreda.

Hvala Filipu na prekrasnom vizualnom prikazu naše Ulice na kojem se, klikom na sliku pa  na (ulične) brojeve i zvijezde, mogu pregledati sve projektne aktivnosti koje su sažele voditeljice projekta prof. Opačak iz EBŠ-a Slavonski Brod i prof. Pintarić iz SŠ-a Konjščina te Filipov plakat učinile interaktivnim

Neka šetnja našom ulicom bude ugodna svima koji vole hrvatski jezik, kulturu i književnost!

Također, pregled i opis svih aktivnosti moguće je pročitati na CARNET-ovu portalu škole.hr na kojem su prof. Opačak i prof. Pintarić napisale članke.

Članak prof. Opačak u kojem su su diseminirane aktivnosti koje su se provodile od rujna do prosinca pročitajte OVDJE ili klikom na sliku.

U članku prof. Pintarić OVDJE ili klikom na sliku pročitajte o svim provedenim aktivnostima od siječnja do svibnja.

U iščekivanju nacionalne oznake kvalitete, hvala svim partnerima, eTwinnerima na velikom trudu i nadamo se novoj, jednako bogatoj, suradnji…

Autorica teksta: Dijana Pintarić

objavio: Barbara Ivčec   datum: 31. 5. 2022.