Obilježili smo dane Erasmusa u okviru eTwinningova projekta Down EU Avenue

Dane Erasmusa ove godine obilježili smo u međunarodnom okružju našeg novog eTwinningova projekta Down EU Avenue. U projektu sudjelujemo s nekoliko škola iz Hrvatske te školama iz Rumunjske, Bugarske i Španjolske koje su sve i škole ambasadori Europskog parlamenta.

Prva aktivnost za učenike bila je podijeliti u digitalnom alatu Flipgrid iskustva s Erasmusa, a profesorica Opačak iz EBŠ-a Slavonski Brod, kao koordinatorica projekta, objedinila je njihove radove u jednu interaktivnu mapu u alatu Genial.ly. Radove možete pogledati OVDJE ili klikom na sliku u nastavku.

Jako nas veseli poslušati inspirativne priče i vidjeti videozapise prekrasnih iskustava (naših) učenika koja su proživjeli na Erasmusu. Za našu su školu svoja iskustva s Erasmusa u Irskoj podijelili Lucija Šiftar, 3. A, Dora Groferlnik, 3. A i Nikola Hanžek, 4. B.

Također u okviru dana Erasmusa nastavnici su imali prvi projektni sastanak na kojem su koordinatorice projekta još jednom objasnile projektne ciljeve, ideje i zadatke. Osim dviju koordinatorica - Gabriele Ciolpan (Lazar Edeleanu Technological Highschool, Navodari, Rumunjska) i prof. Ivane Opačak (EBŠ Slavonski brod), sastanku su prisustvovale dvije nastavnice iz Rumunjske (Cristina Patrascu, Regina Maria National Pedagogical College, Deva; Cleopatra Ardelean, Colegiul Mihai Viteazul, Ineu), nastavnica iz Bugarske (Magdalena Beshkova, St Constantine Cyril the Philosopher Secondary School of European Languages, Ruse), nastavnica iz Španjolske (Susana González, Colegio Salesiano Laviaga-Castillo, La Almunia de Doña Godina) i četvero nastavnika iz Hrvatske (Ivan Tutić i Lucia Lasić, Srednja škola Pakrac; Marija Brkić, Srednja škola Konjščina; Jelena Kovačević, Ekonomska škola Požega).

Za sam su kraj učenici i nastavnici stvorili prekrasan oblak riječi kojim su pokazali što Erasmus njima znači.

Veselimo se radu na ovom prekrasnom projektu koji objedinjuje tri stvari koje naša škola živi… Program škole ambasadori Europskog parlamenta, Erasmus i eTwinning.

Marija Brkić, nastavnica ekonomske grupe predmeta.

objavio: Barbara Ivčec   datum: 18. 10. 2022.