I dalje VolontirAJMO!

Projekt: Volonterski centar VolontirAJMO

U tijeku je provedba projekta „Volonterski centar VolontirAJMO“, nositelj projekta je Mreža udruga Zagor a partnerske organizacije su Grad Zabok, Općina Konjščina, Općina Tuhelj, Općina Kumrovec, Općina Zagorska Sela, Općina Kraljevec na Sutli, Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, Osnovna škola Josipa Broza Kumrovec, Osnovna škola Lijepa naša Tuhelj, Srednja škola Konjščina, Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, Hrvatski zavod za socijalni rad, Područni ured Zabok, Lokalna akcijska grupa Zagorje Sutla, te Krapinsko-zagorska županija.

Prvi partnerski sastanak za ovu školsku godinu održan je 19.9.2023. u prostoru Mreže udruge Zagor.

Projekt predstavlja sustavnu i kontinuiranu nadogradnju postojećeg rada volonterskog centra i volonterskog servisa te omogućuje daljnju razmjenu informacija o ponudi i potražnji volonterskog rada (kroz održavanje aplikacije volonterskog servisa dostupne na www.volontirajmo.zagor.info). Kroz projekt provodit će se radionice za organizatore volontiranja i koordinatore volontera te radionice za volontere i građane na temu „Menadžment volontera“, kreirat će se 3 školska volonterska programa za odgojno-obrazovne institucije (odgoj za volontiranje) te 2 školska volonterska programa za odgojno-obrazovne institucije (srednje škole), obilježit će se Međunarodni dana volontera kroz organizaciju online izložbe, mobilizirat će se zajednice gdje volonterstvo nije dovoljno razvijeno (ruralne sredine), organizirat će se volonterska pomoć u učenju (instrukcije), te će se provesti edukacija volontera Zagora i Gradskog društva Crvenog križa za pružanje socijalnih usluga i druge aktivnosti.

Vrijeme provedbe projekta je od 1.5.2023. do 30.4.2024. Isti je sufinanciran od strane Ministarstva rada mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike u iznosu od 9.000,00 eura.

objavio: Milojka Rataić   datum: 19. 9. 2023.