Završile pripreme za mobilnost u Mađarsku

Kao akreditirana škola za period 2023. – 2027., u programu Erasmus+ (broj akreditacije 2022-1-HR01-KA120-VET-000111450), provodimo prvu fazu projekta (1.6.2023. – 31.8.2024.) HighEr+ (broj projekta 2023-1-HR01-KA121-VET-000140723).

Završile su pripremne aktivnosti učenika koji se obrazuju za zanimanja strojobravar i vodoinstalater i vrlo je blizu dan polaska na praktičnu nastavu u Mađarsku kod našeg partnera Mátrai Hegesztéstechnikai és Szakképzési Kft. u Visonti.

Pripremne aktivnosti za učenike i nastavnike bile su jezične, kulturološke i strukovne.

Dogovoreno je da je službeni jezik komunikacije engleski pa je jezične i kulturološke pripreme provodila profesorica engleskog jezika Viola Karajić. Učenici su komunicirajući na engleskom istraživali o Mađarskoj povijesti, kulturi i običajima. Posebno su se koncentrirali na glavni grad Mađarske Budimpeštu i na područje županije Heves, gradove Eger, Gyöngyös i Visonta koje će sudionici posjetiti za vrijeme mobilnosti.

Strukovne pripreme proveli su nastavnici strojarske grupe predmeta. Dio sadržaja odrađen je u našoj školskoj radionici, a dio kao terenska nastava u tvrtkama sa kojima škola surađuje.