Uključili smo se u akciju ZELENA ČISTKA

Zelena čistka dio je globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem  volonterskom projektu u povijesti čovječanstva.

Jedan od glavnih ciljeva kampanja Zelene i Plave čistke je osvješćivanje pravilnog odnosa prema okolišu te odgoj i obrazovanje za isti. Škole su ključni saveznici čistog okoliša i zajedno možemo pomoći da Lijepa naša bude čista i time još ljepša. To je prepoznala i Agencija za odgoj i obrazovanje koja kampanju prati od samih početaka.

Akciju je moguće podržati na brojne načine:

• prijavite se na akciju i  olakšajte nam organizaciju čišćenja
  • sudjelujte u organiziranim događajima ili preuzmite organizaciju jednog u vašoj školi i/ili naselju; na dan čišćenja organizirajte s kolegama i učenicima čišćenje školskog dvorišta; uključite roditelje učenika i susjede;
  • potaknite učenike da kartiraju; uputite ih da budu pažljivi prilikom šetnji i upozore ako su pronašli kakvo divlje odlagalište. Zatim ga zajedno stavite na kartu otpada. Posvetite školski sat Prirode i društva/Geografije ili sličnog predmeta ovoj akciji;
  • potaknite učenike da pravilno odvajaju otpad;
  • proširite glas o akciji, postavite naše plakate na vaša mjesta oglašavanja ili na vašoj internetskoj stranici link kampanje.

Priloženi dokumenti:
Srednja_skola_Konjscina-poziv_na_akciju.docx (20.09 KB)

objavio: Jasminka Presečki   datum: 5. 4. 2018.

« Listopad 2020 »

Ukupno: 1181999