Datum objave: 2. listopada 2024.
Kategorija: Vijesti

Volonterskom akcijom Stara klupa vrijedna muka uljepšan školski okoliš

Učenici naše srednje škole pokazali su kako mladenačka energija i volja mogu napraviti velike promjene u našoj zajednici.

U sklopu volonterske akcije Stara klupa vrijedna muka, organizirane tijekom nastavne godine 2023,/2024., učenici su obnovili stare klupe, napravili stalke za cvijeće i postavili nove pepeljare.

Pod budnim okom voditeljice volontera prof Viole Karajić i profesorima struke te pod pokroviteljstvom Mreže udruga Zagor učenici su prvo uklonili te obojali dotrajale drvene daske, a zatim napravili nova postolja za klupe. Osim obnova klupa, volonteri su izradili i stalke za cvijeće čime su prostoru dodali živost i prirodnu ljepotu. Također su napravili nekoliko praktičnih pepeljara od metala, čime su poslali jasnu poruku o važnosti očuvanja okoliša i pravilnom odlaganju otpada.

Volonterska akcija okupila je dvadesetak učenika 1.C razreda, a mnogi su izrazili želju da se ovakve aktivnosti češće organiziraju.

Ova hvalevrijedna inicijativa još je jedan dokaz kako mladi mogu biti pokretači pozitivnih promjena u društvu, a njihov trud i posvećenost pokazali su da uz zajednički rad svaki prostor može postati ugodniji za sve.