SŠ Konjščina nastupila na Theaterspiele

Dramska skupina naše škole Zagorje Theater nastupila je već tradicionalno, po treći put, na međunarodnoj manifestaciji Theaterspiele u varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu, gdje je izvela predstavu Kein „Ich kann nicht“ in der Schule.

U subotu, 1. travnja 2023., održale su se devetnaeste po redu Theaterspiele, u organizaciji udruge ECULT. Radi se o trodnevnom događanju u sklopu kojeg djeca predškolske i školske dobi, ali i studenti iz Hrvatske, Srbije, Mađarske, Njemačke i Slovenije izvode predstave na njemačkom jeziku. Manifestacija također uključuje i zanimljive glumačke radionice za sudionike pod vodstvom njemačkih dramaturških pedagoga. Više o samom događaju možete pročitati u članku Varaždinskih vijesti.

Našu predstavu napisala je profesorica Hrvatskog jezika Maja Zagorec te je njemačku verziju uvježbala u suradnji s profesoricom Njemačkog jezika Jasminom Guteša. Konflikt učenika i nastavnice uz komentiranje oživljenih apstrakcija u liku Jezika, Matematike, Straha i Roditeljskog nadzora te konačno razrješenje uz pomoć jednog Vražićka i jednog Anđelka dočarali su učenice 2. A razreda: Dijana Valjak, Marcela Krajačić, Lana Mrnjavac, Ivona Hurčak, Karla Hrgetić, Dorotea Loina te učenici 2. V razreda: Roko Ban-Vukmanović i Sebastian Žukina.

Ogroman doprinos atraktivnosti naše predstave zahvaljujemo muzičkim brojevima u izvedbi školskog benda kojeg čine: Luka Bokun, Filip Mikulec, Filip Ščurić i Martin Pavlinić iz 2. b te Antonio Mačković iz 3. b.

Naša dramska skupina ostvarila je u Varaždinu vrlo zapažen nastup. Komentari gledatelja vrlo su pozitivni. Ističu da smo bili najbolja i najveselija skupina te se nadamo da ćemo svojom glumom, glazbom i plesom uveseljavati publiku još dugi niz godina.

Klikom na sljedeće slike možete vidjeti kako su naši učenici pored Hrvatskog narodnog kazališta poslije predstave veselo proslavili svoj uspješan nastup.

objavio: Barbara Ivčec   datum: 6. 4. 2023.

« Svibanj 2024 »