Izrada električnih instalacija u elektrotehničkom praktikumu

Naziv projekta: Izrada električnih instalacija u elektrotehničkom praktikumu

Voditelj projekta:  Mario Varga

Sudionici projekta:

• nastavnici: Mario Varga, Dalibor Smetiško, Milan Havoić
  • učenici: 12 učenika drugog i trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom

Predmeti u sklopu kojih se projekt provodi:

• Radioničke vježbe
  • Električne instalacije

Projektni partneri:

• Velčić d.o.o
  • EMS d.o.o

Cilj projekta:

Osnovni cilj projekta jest  omogućiti učenicama stjecanje stručnih vještina i kompetencija na način da će samostalnim radom, uz nadzor nastavnika struke raditi na projektiranju i postavljanju električnih instalacija u elektrotehničkom praktikumu. Radom na projektu učenici će jačati i svoje socijalne vještine kao i timski rad.

Sekundarni cilj projekta je promocija i popularizacija Srednje škole Konjščina i poboljšanje imidža škole kako na lokalnom nivou, tako i na nivou regije.

Ovi ciljevi bit će ostvareni izradom novog elektrotehničkog praktikuma.

Razlog pokretanja projekta:

Zbog uvođenja novog strukovnog zanimanja (elektroinstalater) stvorila se potreba za osmišljavanjem novih učionica za praktičnu nastavu.

Način realizacije projekta:

Realizacija projekta osmišljena je na način da će učenici drugog i trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom sudjelovati u izradi i montaži nadžbuknih električnih instalacija u sklopu predmeta Radioničke vježbe i Praktična nastava.

Materijalna sredstva potrebna za realizaciju projekta osigurana su donacijama od strane naših donatora, što u vidu opreme za električne instalacije, što u vidu alata potrebnih za rad te novčanih sredstava.

Način vrednovanja projekta:

Projekt se ne ocjenjuje brojčano niti nagradama. Vještine koje će steći radom na električnim instalacijama, učenici će moći trajno primjenjivati u svom daljnjem životu, kako poslovnom tako i privatnom.

Učenici će radom steći radne navike, razvijati socijalne i komunikacijske vještine te suradnju unutar tima.

Planirano vrijeme realizacije projekta:

Zbog obima posla i  priljeva materijala i financijskih sredstava od strane donatora, vrijeme realizacije projekta ne može biti fiksno definirano.  Okvirno:  kroz 2019., 2020. i 2021. godinu.

Rezultati projekta:

Realizacijom projekta Srednja škola Konjščina dobila je novu, potpuno funkcionalnu učionicu za provođenje praktične nastave i laboratorijskih vježbi iz strukovnih predmeta u području elektrotehnike.

Učenici su osim radnih navika, socijalnih i komunikacijskih vještina te rada u timu, razvili stručne vještine u području električnih instalacija koje će im biti od velikog značenja kako u daljnjem školovanju tako i na tržištu rada.

« Siječanj 2021 »

Ukupno: 1195880