Projektiranje elektrolaboratorija Schrack

Voditelj projekta: Dalibor Smetiško

Sudionici projekta:

• nastavnici: Mario Varga, Dalibor Smetiško, Ivana Smetiško, Milan Havoić
  • učenici: 12 učenika trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom

Predmeti u sklopu kojih se projekt provodi:

• Radioničke vježbe
  • Električne instalacije
  • Elektroenergetika
  • Elektronički sklopovi

Projektni partneri:

Schrack Technik Ltd.

Cilj projekta:

Osnovni cilj projekta jest  omogućiti učenicama stjecanje stručnih vještina i kompetencija u izradi projektne dokumentacije i električnih shema na način da će samostalnim radom, uz nadzor nastavnika struke raditi na projektiranju električnih instalacija u programu za projektiranje razdjelnika Schrack Design. Radom na projektu učenici će jačati i svoje socijalne vještine kao i timski rad.

Sekundarni cilj projekta je promocija i popularizacija Srednje škole Konjščina i poboljšanje imidža škole kako na lokalnom nivou, tako i na nivou regije.

Ovi ciljevi bit će ostvareni izradom projektne dokumentacije za budući Schrack elektrolaboratorij.

Razlog pokretanja projekta:

Dugogodišnjim posjećivanjem naših učenika Schrack info danima pokrenuta je inicijativa od strane tvrtke Schrack za opremanjem elektrolaboratorija u Srednjoj školi Konjščina, uz uvjet da učenici aktivno sudjeluju u projektiranju i kasnijoj izradi samog elektrolaboratorija.

Način realizacije projekta:

Realizacija projekta osmišljena je na način da će učenici trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom sudjelovati u izradi projektne dokumentacije i električnih shema za novi elektrolaboratorij.

Materijalna sredstva potrebna za realizaciju projekta nisu potrebna pošto je programski alat Schrack Design besplatan, a škola posjeduje dovoljan broj računala potrebnih za realizaciju projekta.

Način vrednovanja projekta:

Projekt se ne ocjenjuje brojčano niti nagradama. Vještine koje će steći radom na izradi projektne dokumentacije i projektiranju električnim instalacija u novom elektrolaboratoriju, učenici će moći trajno primjenjivati u svom daljnjem životu, kako poslovnom tako i privatnom.

Učenici će radom steći radne navike, razvijati socijalne i komunikacijske vještine te suradnju unutar tima.

Planirano vrijeme realizacije projekta:

Planirano vrijeme realizacije projekta je do konca mjeseca prosinca.

Rezultati projekta

Realizacijom projekta učenici Srednje škole Konjščina su osim radnih navika, socijalnih i komunikacijskih vještina te rada u timu, razvili stručne vještine u izradi projektne dokumentacije i projektiranu električnih instalacija koje će im biti od velikog značenja kako u daljnjem školovanju tako i na tržištu rada.

« Siječanj 2021 »

Ukupno: 1195881