preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
e-Dnevnik

Korisni linkovi

 

Popis lektire

Ovdje možete pronaći popis lektire za četverogodišnje i trogodišnje programe. U popisima su navedena književna djela koja se obrađuju na satovima hrvatskog jezika, ali ne i raspored obrade lektira na satu po mjesecima.

Popis djela iz hrvatske i svjetske književnosti za četverogodišnje strukovne škole
(sa satnicom: I. razred -3 sata, II . razred - 3 sata, III. razred - 3 sata, IV . razred - 3 sata)

I. razred

  • Homer: ILIJADA, pjevanje I. i XVI.
  • Ezop - Jean de la Fontaine: BASNE (po izboru)
  • Ivana Brlić-Mažuranić: REGOČ
  • George Orvell: ŽIVOTINJSKA FARMA ili Milan Kundera: ŠALA
  • Marija Jurić-Zagorka: GRICKA VJEŠTICA
  • Slavko Kolar: BREZA ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  • Sofoklo: ANTIGONA
  • Marin Držić:, NOVELA OD STANCA
  • Biblija: Knjiga Postanka, Knjiga Izlaska, Evanđelje po Ivanu i Psalmi (po izboru)
  • Homer: ODISEJA (pjevanje L, XIX., XXI.)
  • Eshil: OKOVANI PROMETEJ
  • Plaut: TVRDICA (Škrtac)
  • Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  • Francesco Petrarca: KANCONIJER (L, III, V, XIII.)
  • Giovanni Boccaccio: DECAMERON (Uvod; l .dan 1. novela; 2. dan 3. novela)


II. razred

  • Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (ulomci)
  • William Shakespeare: HAMLET
  • Marko Marulić: JUDITA
  • Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i zač se zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  • Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20,497-508; Drugi dan, stih 595-685; Treti dan, stih 1510-1532)
  • Marin Držić: DUNDO MAROJE
  • Ivan Gundulić: SUZE SINA RAZMETNOGA, DUBRAVKA i OSMAN (1,1-36; IV.,345-432; VII.,269-308; VII, 269-308; VIII, 569-592; IX,321-408; XI,1-184; XX, 289-376)
  • Moliere: MIZANTROP ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  • Carlo Goldoni: KRČMARICA MIRANDOLINA
  • Johann W. Goethe: PATNJE MLADOG WERTHERA
  • George G. Byron,:PUTOVANJE CHILDEA HAROLDA (ulomak)
  • Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA


III. razred

  • August Šenoa: ZLATAROVO ZLATO
  • Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  • Fjodor M. Dostojevski: ZLOČIN I KAZNA
  • Lav N. Tolstoj: ANA KARENJINA ili USKRSNUĆE
  • Eugen Kumičić: ZAČUĐENI SVATOVI
  • Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA (izbor)
  • Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  • Josip Kozarac: OPRAVA ili SLAVONSKA ŠUMA
  • Vjenceslav Novak: POSLJEDNJI STIPANČIĆI
  • Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora) ili HEDDA GABLER
  • Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST
  • Dinko Šimunović: DUGA
  • MilanBegović: PUSTOLOV PRED VRATIMA
  • Ivan Kozarac: ĐUKA BEGOVIĆ


IV. razred

  • Marcel Proust: U TRAŽENJU IZGUBLJENOG VREMENA (Combray)
  • Miroslav Krleža: KHEVENHILLER, POVRATAK FILIPA LATINOVICZA i GOSPODA GLEMBAJEVI
  • Ivo Andrić: PROKLETA AVLIJA
  • Bertolt Brecht: MAJKA HRABROST I NJEZINA DJECA
  • Albert Camus: KUGA
  • Petar Šegedin: NOVELE (izbor)
  • Vladan Desnica: ZIMSKO LJETOVANJE ili PRIPOVIJESTI (po izboru)
  • Ranko Marinković: KIKLOP
  • Antun Šoljan: LUKA
  • Vitomir Lukić: SOBA ZA PROLAZNIKE
  • Ivan Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  • Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU ili Nedjeljko Fabrio: SMRT VRONSKOG
  • Pavao Pavličić: DUNAV 

 

Popis djela iz hrvatske i svjetske književnosti za trogodišnje strukovne škole

I. razred

  • Homer: ILIJADA (pjevanje I. i XVI.)
  • Ezop, Jean de la Fontaine: BASNE (izbor)
  • Ivana Brlić-Mažuranić: ŠEGRT HLAPIĆ ili REGOČ
  • George Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA
  • Marija Jurić Zagorka: GRIČKA VJEŠTICA
  • Mile Budak: OPANCI DIDA VIDURINE ili Slavko Kolar: BREZA ili Vjekoslav Kaleb: GOST
  • August Cesarec: SIN DOMOVINE, životna drama Eugena Kvaternika
  • Pero Budak: KLUPKO
  • Biblija: Knjiga Postanka, Psalmi ili Mudre izreke - izbor i Evanđelje po Ivanu (V.)
  • Homer: ODISEJA (pjevanje I. i XIX.)
  • Sofoklo: ANTIGONA ili KRALJ EDIP
  • Plaut: HVALISAVI VOJNIK
  • Dante Alighieri: BOŽANSTVENA KOMEDIJA (Pakao, I.-V.)
  • Francesco Petrarca: KANCONIJER (I., XXXV., CCCXH.)
  • Giovanni Boccaccio: DECAMERON
  • Miguel de Cervantes: DON QUIJOTE (1.8 itd.)
  • William Shakespeare: HAMLET
  • Marko Marulić: JUDITA (Libro peto)
  • Petar Zoranić: PLANINE (Otkuda bura ishodi i začse zove ili Zač se grad Nin zove i gdo ga najpri sazida)
  • Petar Hektorović: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE (Parvi dan, stih 1-20, 497 - 508)
  • Marin Držić: DUNDO MAROJE


II. razred

  • Ivan Gundulić: DUBRAVKA (Skazanje deveto) i OSMAN (I., l-36; VII., 269-308; VII., 269-308)
  • Moliere: ŠKRTAC ili UMIŠLJENI BOLESNIK
  • Ivan Mažuranić: SMRT SMAIL-AGE ČENGIĆA (4., Harač)
  • August Šenoa: KAMENI SVATOVI i ZLATAROVO ZLATO
  • Honore de Balzac: OTAC GORIOT
  • Eugen Kumičić: JELKIN BOSILJAK
  • Ksaver Šandor Gjalski: POD STARIM KROVOVIMA
  • Ante Kovačić: U REGISTRATURI
  • Rikard Jorgovanić: MLINARSKA DJECA
  • Josip Kozarac: TENA ili SLAVONSKA ŠUMA
  • Vjenceslav Novak: TITO DORČIĆ
  • Josip Eugen Tomić: OPANČAREVA KĆI


III. razred

  • Henrik Ibsen: LUTKINA KUĆA (Nora)
  • Janko Leskovar: MISAO NA VJEČNOST ili KATASTROFA
  • Dinko Šimunović: DUGA ili Franjo Horvat Kiš: ŽENIK
  • Milan Begović: AMERIKANSKA JAHTA U SPLITSKOJ LUCI ili PUSTOLOV PRED
    VRATIMA
  • Ivan Kozarac: SUDOPERKA ili DUKA BEGOVIĆ (ulomak)
  • Ernest Hemingway: STARAC I MORE
  • Miroslav Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA (izbor)
  • August Cesarec: TONKINA JEDINA LJUBAV
  • Viktor Car Emin: MALI OD FOGUNA
  • Slavko Kolar: MI SMO ZA PRAVICU
  • Eugene lonesco: STOLICE ili ĆELAVA PJEVAČICA
  • Ranko Marinković: RUKE (po izboru)
  • Ivo Brešan: PREDSTAVA HAMLETA U SELU MRDUŠA DONJA
  • Ivan Aralica: OKVIR ZA MRŽNJU
  • Stjepan Čuić: STALJINOVA SLIKA
  • Pavao Pavličić: DOBRI DUH ZAGREBA (priča po izboru)


 

 

 

Vizija

 


Vrijednosti


eTwinning škola


Škola ambasador

 


Društvene mreže

Korisni linkovi

 


Euro Skills Week


Tražilica



Kalendar
« Svibanj 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji


Brojač posjeta
Ispis statistike od 8. 5. 2012.

Ukupno: 1213434
Ovaj mjesec: 1532




preskoči na navigaciju