Uređenje i opremanje praktikuma za osnove elektrotehnike

i električne strojeve

Naziv projekta:  Uređenje i opremanje praktikuma za osnove elektrotehnike i električne strojeve

Voditelj projekta:  Dalibor Smetiško

• nastavnici: Mario Varga, Dalibor Smetiško, Milan Havoić, Ivana  Smetiško
  • učenici: 24 učenika prvog i trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom

• Osnove elektrotehnike I
  • Električni strojevi

Cilj projekta:

Osnovni cilj projekta jest omogućiti učenicama stjecanje radnih navika i razvijanje socijalnih i komunikacijskih vještina te suradnju u timu.

Sekundarni cilj projekta je promocija i popularizacija Srednje škole Konjščina i poboljšanje imidža škole kako na lokalnom nivou, tako i na nivou regije.

Ovi ciljevi bit će ostvareni uređenjem i opremanjem praktikuma za osnove elektrotehnike i električne strojeve.

Razlog pokretanja projekta:

Nakon završene energetske obnove škole postojeći praktikum se nije mogao koristiti u punom kapacitetu zbog postavljanje dodatne izolacije na unutarnje strane zidova. Uređenjem praktikuma ponovno će se omogućiti rad u praktikumu punog kapaciteta te će istovremeno rad u njemu biti učinkovitiji i ugodniji.

Način realizacije projekta:

Realizacija projekta osmišljena je na način da će učenici prvog i trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom sudjelovati u uređenju i opremanju praktikuma jer oni najviše vremena borave u njemu.

Materijalna i financijska sredstva potrebna za realizaciju projekta osigurana su od strane škole.

Način vrednovanja projekta:

Projekt se ne ocjenjuje brojčano niti nagradama. Vještine koje će steći radom na čišćenju i opremanju praktikuma, učenici će moći trajno primjenjivati u svom daljnjem životu, kako poslovnom tako i privatnom.

Učenici će radom steći radne navike, razvijati socijalne i komunikacijske vještine te suradnju unutar tima.

Planirano vrijeme realizacije projekta:

Planirano vrijeme realizacije projekta je do konca mjeseca listopada 2020..

Rezultati projekta:

Realizacijom projekta Srednja škola Konjščina dobila je novouređeni, dodatno opremljeni laboratorij za osnove elektrotehnike i električne strojeve.

Učenici su osim radnih navika, socijalnih i komunikacijskih vještina te rada u timu, razvili vještine koje će moći trajno primjenjivati u svom, kako privatnom tako i poslovnom životu. Vještina nemjerljive vrijednosti jest spoznaja da volontiranjem i dobrovoljnim radom mogu sudjelovati u radu za opće dobro, u ovom slučaju u radu za dobrobit škole koju pohađaju.

Uređenje i opremanje praktikuma za

robotiku i elektroniku

Naziv projekta: Uređenje i opremanje praktikuma za robotiku i elektroniku

Vođa projekta:  Ivana Smetiško

• nastavnici: Mario Varga, Dalibor Smetiško, Milan Havoić, Ivana  Smetiško
  • učenici: 24 učenika trećeg i četvrtog razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom

• Robotika
  • Elektronički sklopovi
  • Radioničke vježbe

Cilj projekta:

Ovi ciljevi bit će ostvareni uređenjem i opremanjem praktikuma za robotiku i elektroniku.

Način realizacije projekta:

Realizacija projekta osmišljena je na način da će učenici trećeg i četvrtog razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom sudjelovati u uređenju i opremanju praktikuma jer oni najviše vremena borave u njemu.

Planirano vrijeme realizacije projekta:

Planirano vrijeme realizacije projekta je do konca mjeseca listopada 2020.

Rezultati projekta:

Realizacijom projekta Srednja škola Konjščina dobila je novouređeni, dodatno opremljeni laboratorij za robotiku i elektroniku.

Uređenje i opremanje praktikuma za električne instalacije

i radioničke vježbe

Naziv projekta: Uređenje i opremanje praktikuma za električne instalacije i radioničke  vježbe

Voditelj projekta: Milan Havoić

• nastavnici: Mario Varga, Dalibor Smetiško, Milan Havoić, Ivana  Smetiško
  • učenici: 24 učenika drugog i trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom

• Električne instalacije
  • Radioničke vježbe

Cilj projekta:

Ovi ciljevi bit će ostvareni uređenjem i opremanjem praktikuma za električne instalacije i radioničke vježbe.

Način realizacije projekta:

Realizacija projekta osmišljena je na način da će učenici drugog i trećeg razreda smjera tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom sudjelovati u uređenju i opremanju praktikuma jer oni najviše vremena borave u njemu.

Planirano vrijeme realizacije projekta:

Planirano vrijeme realizacije projekta je do konca mjeseca listopada 2020..

Rezultati projekta:

Realizacijom projekta Srednja škola Konjščina dobila je novouređeni, dodatno opremljeni laboratorij za električne instalacije i radioničke vježbe.

« Siječanj 2021 »

Ukupno: 1195880