Obilježavanje Dana Europe

EPAS juniori Srednje škole Konjšcina proslavili Dan Europe informirajućmještane Konjščine o nadolazećim izborima za Europski parlament i podsjećajući ih na važnost korištenja biračkog prava.

Na Dan Europe, 9. svibnja, slavi se obljetnica predstavljanja Schumanove deklaracije, odnosno plana osnutka Europske zajednice za ugljen i čelik koja je utrla put današnjoj Europskoj uniji, a EPAS juniori Srednje škole Konjšcina proveli su ga radno. Naime, na Trgu dr. Franje Tuđmana u Konjščini mještanima su govorili o ulozi Europskog parlamenta i pokušali ih motivirati da iskoriste svoje biračko pravo i 9. lipnja izađu na izbore za EP.

Učenicima 3. a i b razreda Dorotei Loini, Elizabeti Kušt, Antoniji Jakšić, Teodori Šeb i Eriku Smetišku na informativnom se štandu pridružila ravnateljica SŠK Milojka Rataić, ali i načelnica Općine Konjščina Anita Curiš Krok.

Osim toga, naše su EPAS ambasadorice, s nastavnicom Marijom Brkić, prošli tjedan sudjelovale na radionici Ususret Danu Europe, održanoj u Srednjoj školi Pakrac, tijekom koje su, između ostalog, izdvojile koja je njihova motivacija za izlazak na izbore za EP, odnosno za što one će one osobno glasati, ili za što bi glasale da mogu.

U prostorima škole su pak, za sve zainteresirane, ponovno otvorena vrata EU učionice ukrašene korisnim, zanimljivim i interaktivnim materijalima o Europskoj uniji.

To su samo neke od brojnih aktivnosti naših EPAS juniora u tekućoj superizbornoj godini, a koje provode uz podršku mentorica Marije Brkić, Marte Hajster, Barbare Pluščec i Mateje Brezić Kovač.

objavio: Marta Hajster   datum: 9. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »