Natjecanja

Učenici naše škole redovito sudjeluju na županijskim i međužupanijskim natjecanjima, a ponajbolji zasluže odlazak i na državno natjecanje. Predstavnici strukovnih predmeta (elektrotehnika, ekonomija, strojarstvo, promet i logistika) svake godine sudjeluju na međužupanijskim natjecanjima, a tradicionalno imamo predstavnika na županijskim natjecanjima iz stranih jezika, matematike, informatike, vjeronauka...

Vrlo dobre rezultate naši đaci postižu u sportskim natjecanjima: odbojka, nogomet, rukomet, stolni tenis... Nekoliko godina zaredom županijski smo prvaci u odbojci za mladiće i predstavljamo našu županiju na državnom natjecanju.

Provodimo međunarodno natjecanje "Klokan bez granica".

Učenici svake godine sudjeluju na natjecanjima u organizaciji Crvenog križa, a članovi UZ Konjić predstavljaju školu na smotri učeničkih zadruga.

Natjecanja

Učenice SŠ Konjščina plasirale su se na regionalnu razinu natjecanja „Mreža čitanja“

Iako je Srednja škola Konjščina strukovna škola, puno truda ulaže u promicanje kulture čitanja i razvijanje čitateljskih navika kod učenika. Već tradicionalno, učenici se uključuju na razne natječaje, projekte i natjecanja, kao što je i kviz za poticanje čitanja i kreativnosti „Mreža čitanja“.

Projekt „Mreža čitanja“ provodi Hrvatska mreža školskih knjižničara, a osnovna svrha natjecanja je motivirati i potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, kreativno stvaranje, usvajanje informacijskih tehnika, znanja i vještina, kao i poticati učenike na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena. Ovogodišnja tema kviza je U mreži suvremenih hrvatskih pisaca.

Vrijedne i marljive učenice iz 2. A razreda Ines Hrkec, Dora Jakopović, Dora Grofelnik i Lucija Šiftar su na školskoj razini natjecanja u petak, 3. prosinca 2021., odgovarale na pitanja iz knjige hrvatskog autora Jerka Mihaljevića Putar i parizer. Sve su uspješno riješile online kviz znanja te se plasirale na regionalnu razinu natjecanja, a pripremale su ih njihova nastavnica Hrvatskog jezika Maja Zagorec te knjižničarka Barbara Ivčec.

Čestitamo natjecateljicama na odličnim rezultatima te im želimo puno uspjeha u nastavku natjecanja!

Sudjelovanjem u projektu „Mreža čitanja“ nastavljamo s obilježavanjem Godine čitanja pod motom Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

objavio: Barbara Ivčec   datum: 7. 12. 2021.

« Svibanj 2024 »