Natjecanja

Učenici naše škole redovito sudjeluju na županijskim i međužupanijskim natjecanjima, a ponajbolji zasluže odlazak i na državno natjecanje. Predstavnici strukovnih predmeta (elektrotehnika, ekonomija, strojarstvo, promet i logistika) svake godine sudjeluju na međužupanijskim natjecanjima, a tradicionalno imamo predstavnika na županijskim natjecanjima iz stranih jezika, matematike, informatike, vjeronauka...

Vrlo dobre rezultate naši đaci postižu u sportskim natjecanjima: odbojka, nogomet, rukomet, stolni tenis... Nekoliko godina zaredom županijski smo prvaci u odbojci za mladiće i predstavljamo našu županiju na državnom natjecanju.

Provodimo međunarodno natjecanje "Klokan bez granica".

Učenici svake godine sudjeluju na natjecanjima u organizaciji Crvenog križa, a članovi UZ Konjić predstavljaju školu na smotri učeničkih zadruga.

Natjecanja

Međužupanijsko natjecanje za zanimanje elektromehaničar

Srednja škola Konjščina bila je 24.02.2012. domaćin međužupanijskog natjecanja učenika koji se školuju za zanimanje elektromehaničar.

Sudjelovali su učenici iz Elektrostrojarske škole Varaždin, te srednjih škola Krapina i Konjščina.  Najbolji rezultat na teorijskom i praktičnom dijelu postigao je učenik Srednje škole Konjščina Karlo Mikulčić, drugo mjesto pripalo je Stjepanu Vragoviću iz Elektrostrojarske škole Varaždin, a treće Matiji Sovecu također iz Srednje škole Konjščina.

Predsjednik povjerenstva za natjecanje prof. Nikola Milanović i ravnatelj Srednje škole Konjščina prof. Dragutin Petanjek pohvalili su znanje i vještinu natjecatelja te zahvalili njihovim mentorima na uloženom trudu i vremenu za pripremu.

objavio: Ivan Crnjac   datum: 28. 2. 2012.