Knjižnica

Školska knjižnica otvorena je za korisnike svaki radni dan od 8 do 14 sati. Osim što pomaže učenicima i nastavnicima u izboru literature za potrebe nastave, knjižničar provodi kulturnu djelatnost škole i obavlja stručne knjižničarske poslove.

Fond knjižnice je bogat i raznovrstan te obuhvaća oko 6 060 inventarnih jedinica. Knjižnica posjeduje i manju zbirku AV građe. Cjelokupni fond, i onaj koji se odnosi na književnosti te na stručnu literaturu, neprestano se nadopunjuje novim naslovima.

Referentna zbirka (enciklopedije, leksikoni, rječnici) može se koristiti samo u knjižnici.

Svi učenici upisom u školu postaju članovi knjižnice. Odjednom se mogu posuditi tri knjige na rok od tri tjedna.

Poslovanje se vrši u Metelwin programu, a klikom na donji link možete provjeriti postoji li u knjižnici knjiga koja vas trenutno zanima i je li posuđena ili slobodna za posudbu.

Vijesti iz knjižnice

Natječaj u pisanju poezije

Zadovoljstvo nam je pozvati Vas da sudjelujete u natječaju Grafičke škole u Zagrebu za pisanje poezije – Po(e)zitiva. Budući da je 2015. godinu UNESCO proglasio Međunarodnom godinom svjetlosti, odabrali smo naslov pjesme hrvatskog pjesnika Enesa Kiševića Prisutan kao svjetlost bez glasa kao motiv ovogodišnjeg natječaja, čime smo povezali stvaralački čin sa svjetloću koje donosi čovjeku, društvu, svijetu…  Cilj nam je potaknuti pjesničko stvaralaštvo među mladima, promovirati pisanje i poticati čitanje poezije te raditi na povezivanju mladih autora sa suvremenim hrvatskim pjesnicima.

Natječaj je otvoren od 2. ožujka do 2. travnja 2015. za sve učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Učenik se na natječaj može prijaviti samo s jednim pjesničkim radom, a svoj rad šalje na adresu elektroničke pošte Po(e)zitive- po.e.zitiva@gmail.com

Radovi pristigli nakon roka neće se uvažiti.

Svaki rad obavezno mora sadržavati sljedeće podatke:

1. Ime i prezime autora pjesme
  2. Adresu elektroničke pošte autora
  3. Razred
  4. Ime i kontakt nastavnika mentora (e-mail)
  5. Naziv i adresu škole

Svi pristigli radovi bit će pod zaporkama proslijeđeni suvremenim hrvatskim pjesnicima, a svaki od njih će među njima odabrati svog favorita. Pjesnici će odabrati pet radova po svom izboru, a Škola će ih obavijestiti o autoru rada. Pjesnik će putem elektroničke pošte obavijestiti učenika, autora rada, zbog čega je odabrao baš njegov rad te što bi bilo dobro u njemu doraditi, ukoliko takve primjedbe uopće postoje.

Najbolji radovi bit će objavljeni  u zborniku Po(e)zitiva- Prisutan kao svjetlost bez glasa zajedno s dvadeset radova po izboru nastavnika Hrvatskog jezika Grafičke škole u Zagrebu.

Zbornik će biti upotpunjen ilustracijama učenika Grafičke škole u Zagrebu, nastalih na temelju pristiglih pjesničkih radova.

Najbolji radovi bit će predstavljeni u prostoru Grafičke škole u mjesecu svibnju (planirani nadnevak je 15. svibnja).

Rezultati natječaja bit će objavljeni na stranici Grafičke škole u Zagrebu početkom svibnja.

objavio: Administrator   datum: 18. 3. 2015.

« Svibanj 2024 »