Ured za razvoj karijera

Sveučilište u Zagrebu Fakultet strojarstva i brodogradnje dodjeljuje 5 stipendija maturantima za Studij energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora u Šibeniku!*

Ovaj trogodišnji sveučilišni prijediplomski studij pruža specifične kvalifikacije i znanja iz energetike, elektrotehnike i strojarstva, na podlogama iz prirodoslovlja i proširenim znanjima iz zaštite okoliša, utjecaja na klimu te ekonomskih i pravnih aspekta modernih energetskih tehnologija.

Studij se izvodi u Šibeniku, u novouređenom prostoru s vrhunskom opremom kojeg je za potrebe studija pripremio Grad Šibenik. Osobe s kompetencijama koje se stječu završetkom studija Energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora izuzetno su tražene na tržištu rada. Nakon završetka ovog studija, prvostupnici inženjeri mogu se zaposliti na brojnim poslovima povezanim s održivom odnosno "zelenom" energetikom, pri čemu treba znati da se trenutno, u skladu s #NextGenerationEU i #EUGreenDeal, u cijeloj Europi otvara izuzetno veliki broj inovativnih i dobro plaćenih radnih mjesta (projektiranje i programiranje solarnih elektrana, vjetroelektrana, rješavanje problema skladištenja energije i slično).

Prednosti odabira ovog studija:

• Diploma Sveučilišta u Zagrebu, te mogućnost nastavka studija na Fakultetu elektrotehnike i računarstva (FER) i Fakultetu strojarstva i brodogradnje (FSB)
  • Mogućnost zapošljavanja na velikom broju inovativnih i dobro plaćenih radnih mjesta
  • Manje grupe studenata, personalizirani pristup profesora studentima i fleksibilni dogovor oko termina
  • Visoka prolaznost
  • Pristupačne cijene studentskog doma Palacin i nova menza
  • Preporuke profesora poslodavcima za polaznike/ce Studija

Energetska učinkovitost i obnovljivi izvori jedinstven je studijski program Sveučilišta u Zagrebu koji administrativno vodi Fakultet elektrotehnike i računarstva (FER), a zajedničkim snagama izvode FER i FSB. Više informacija o studiju možete pronaći na službenoj web stranici: https://sibenik.unizg.hr/, a FSB-ov pravilnik o dodjeli stipendija možete pronaći ovdje. Uskoro će biti objavljen natječaj za stipendije i kriteriji za utvrđivanje liste kandidata za dodjelu stipendija. U međuvremenu Vas molimo da ovaj email i plakat u privitku proslijedite Vašim maturantima kako bi mogli uzeti ovu opciju u razmatranje za skori upis željenog fakulteta. Također, slobodno podijelite ovu vijest na web stranici Vaše škole i možete zamoliti razrednike/ce da proslijede ovu informaciju roditeljima putem WhatsApp-a grupa, Vibera i slično.

*Ukupan iznos individualne stipendije je 2.000,00 EUR, tj. 200 EUR-a mjesečno. Stipendija se isplaćuje kroz deset mjeseci, za vrijeme trajanja prve akademske godine, u periodu od rujna do lipnja.

Priloženi dokumenti:
Plakat_studij.png (778.36 KB)

objavio: Snježana Pluščec   datum: 23. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »