EPAS Together

(eTwinning projekt) – pokrenule SŠ Konjščina i EBŠ Slavonski Brod

O projektu

Projekt EPAS Together pokrenule su nastavnice Marija Brkić iz Srednje škole Konjščina i Ivana Opačak iz Ekonomsko-birotehničke škole Slavonski Brod.

Projekt će okupiti (aktualne i buduće) Škole ambasadorice Europskoga parlamenta u Republici Hrvatskoj (i Europskoj uniji). U razdoblju od siječnja do lipnja 2020. predstavnici škola - ambasadori seniori i juniori - povezat će se (na mrežnim/TwinSpace i fizičkim događanjima), međusobno predstaviti i ostvariti projektnu suradnju. Zajednički će obilježiti značajne europske datume, kreirati digitalne obrazovne materijale i doprinijeti jačanju europske dimenzije obrazovanja (u godini predsjedanja RH Vijećem EU).

Ciljevi projekta:

• Poticati i razvijati europsku građansku pismenost, svijest o održivom razvoju, kritičko i kreativno razmišljanje, učenje stranih jezika te digitalne kompetencije kroz rad na EPAS modulima i kreiranje vlastitih digitalnih obrazovnih materijala;
  • obilježiti tematske datume uređivanjem školskoga prostora i organizacijom javnih događanja (razmjene učenika, panel-diskusija i debata, izložbenih sajmova, volonterskih akcija, stručnih posjeta...);
  • razvijati svijest o pripadnosti zajednici europskih naroda, potrebi poznavanja europske povijesti i europskih institucija (s naglaskom na Europski parlament) te njegovanja europske kulturne baštine.

Trajanje projekta

Projekt će trajati od siječnja do lipnja 2020.
U uvodnoj fazi projekta (siječanj - veljača 2020.) partneri će kreirati školske eTwinning timove i u TwinSpace-u podijeliti digitalne materijale kojima će predstaviti svoju školu, grad, državu, provedene EPAS i volonterske aktivnosti te obilježene europske datume (Euro dan jezika, Euro tjedan mobilnosti i strukovnih vještina, Tjedan cjeloživotnoga učenja, Dan sigurnijega interneta...).
U razdoblju od ožujka do svibnja 2020. partneri će organizirati (i u TwinSpace-u diseminirati) mrežna i fizička događanja - radionice za učenike, "Skype lessons", Dane otvorenih vrata škole, sajam vježbeničkih tvrtki, javne tribine, stručne posjete euro institucijama... Obilježit će se Dan planeta zemlje, Tjedan i Dan Europe te Dan eTwinninga.
U lipnju 2020. partneri će diseminirati projektne aktivnosti na lokalnoj i (inter)nacionalnoj razini te prijaviti projekt za nacionalnu oznaku kvalitete.
Partneri će komunicirati i putem Facebooka i WhatsAppa.

Očekivani rezultati:

• Uređivanje EPAS info prostora u školi te organizacija i diseminacija mrežnih i fizičkih (školskih/lokalnih) događanja s jasnim proeuropskim porukama (u godini predsjedanja RH Vijećem EU);
  • obilježavanje značajnih europskih datuma i diseminacija (digitalnih obrazovnih i promidžbenih materijala) na školskoj mrežnoj i Facebook stranici te u lokalnim medijima;
  • mrežna suradnja učenika i nastavnika (TwinSpace, Skype, Tricider, videokonferencije) na mjesečnoj razini; komunikacija putem Facebooka i WhatsAppa na tjednoj razini;
  • kreiranje i diseminacija zajedničkih proizvoda nastalih temeljem suradnje u timovima učenika i nastavnika različitih škola (videoradovi, blog, kalendar za 2021., e-knjiga projektnih aktivnosti i promidžbenih materijala, javni TwinSpace);
  • nacionalna (i ev. europska) oznaka kvalitete projekta;
  • moguća Erasmus+ KA2 projektna suradnja.

« Veljača 2020 »

Ukupno: 1151975